Sivas Merkeze Bağlı Köy Dernekleri Bir araya Geldi

 

SİVAS MERKEZ VE MERKEZE BAĞLI KÖY DERNEKLERİ OKMEYDANINDA BİRARAYA GELDİ

 

Sivas Merkezden nüfuslu hemşehrilerimiz merkeze bağlı kırk dernek başkanının katıldığı merkez Karayün Dernek lokelinde kahvaltıda bir araya geldiler.

Mekan sahibi Karayün Derneği Başkanı Mustafa Erdem “saygıdeğer misafirler hanemize hoş geldiniz bizleri şereflendirdiniz. Şahsım ve yönetim kurulu adına sizlere teşekkür ediyorum.Bundan böyle daha sık bir araya gelelim.Sorunlarımızı tartışalım beraber çözüm bulalım” dedi.

Merkez Uzuntepe Köyü Derneği Başkanı Mehmet Batal “değerli dostlar seçimler yaklaşıyor İstanbul’da nüfusumuz ilk sırada olmasına rağmen maalesef yönetimde yokuz. Bizleri oy deposu olarak görüyorlar. İstanbul’un otuz iki ilçesinin on altısı Rizeli-Trabzonlu tamam onlarda ülkemizin insanları ama temsilde adalet yok. Şimdilerde birtakım seçim dernekleri kuruluyor. Birlikten bahsediyorlar. Sivaslı adayları destekleyelim diyorlar ama aynı adamlar bizimde köylümüz olan Sivas’ın öz evladı Dr. Hasan Hüseyin Ceylan’ı Kağıthane Belediye Başkanı yapmamak için seferber oldular bu nasıl Sivaslılık.Bunlar Sivaslı filan değil bunlar menfaat birliği.Böyle adamları da iyi tanıyalım.Sivas’ı temsil eden işte burada Sivaslılar Vakfı ve Sivas Hizmet Vakfı. Bu güzü de kuruluşlarımız gözümüz gibi koruyalım” dedi.

Sivaslılar Vakfı İcra Kurulu Başkanı Seyit Boyraz konuşmasında “değerli hemşehrilerim sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum.Sizleri biraz ihmal ettik yoğunlumuzdan dolayı ama bundan böyle daha sık bir araya geleceğiz.Merkeze bağlı 137 köyün bütünüyle yakın bir tarihte bir araya geleceğiz.Bu toplantımız biraz acele oldu ama sizlere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Bizler sizlerin emrindeyiz.Kapımız sizlere ardına kadar açık yakında buluşmak ümidiyle sizlere saygılarım sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Sivas Platform Başkanı Muhsin Kaya Konuşmasında “değerli hemşehrilerim bizlere bu mekanı açan Karayün dernek başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum.Sivas’ı iyi tanımamız lazım.Sivas’ı tanımadan,Sivas’ı yaşamadan,Sivas’ı solumadan Sivas’lı olunmaz.Bizler Sivas merkez mensupları olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmedik Sivas’ı anlatamadık.Bu bizim eksikliğimiz bundan böyle bir harita çizelim.Bir yön belirleyelim.Başarılı olmamız için belli plan be projeler dahilinde çalışmalıyız.Yeni bir anlayış içerisinde herkezi kucaklıyarak Sivas’ı İstanbul’da en iyi şekilde temsil etmeyi kendimize görev bilelim önümüzdeki toplantıya gündem maddelerini tesbit edip bundan böyle toplantılarımız gündemli olsun.Zaman çok önemli” dedi.

 

 

               

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !